Klimatyzacja

Autoryzowany dystrybutor
i serwis firmy Toshiba

Klimatyzacja - sprzedaż, montaż, serwis

Nowoczesne systemy klimatyzacji muszą spełniać szereg wymagań związanych zarówno z samymi elementami wchodzącymi w skład systemu, jak i bezpieczeństwem osób korzystających z tych rozwiązań. Nie musisz na tym się znać – my doradzimy Ci najlepsze rozwiązania, optymalnie odpowiadające zapotrzebowaniu niezależnie od tego, czy związane jest ono z branżą przemysłową, rolniczą czy przeznaczone do zastosowań prywatnych.

Oferujemy pełne wsparcie przy wyborze właściwego rodzaju klimatyzacji, jej montażu oraz usługi serwisowe po rozruchu. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań klimatyzacyjnych Toshiba – obsługujemy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny urządzeń producenta – doskonale znamy klimatyzatory również innych firm. Z nami Twoja klimatyzacja będzie miała najlepszą opiekę!

Rodzaje klimatyzacji

VRF

VRF (Variable Refrigeration Flow) to system, w którym optymalny komfort powietrza zapewniany jest przez zmieniające się ilości czynnika chłodniczego w układzie – jego ilość jest zawsze dopasowana w sposób optymalny. Wykorzystuje się w nim m.in. sprężarki inwertorowe oraz zawory rozprężne. Kluczową rolę pełni agregat ze specjalnymi trójnikami.

MultiSplit

MultiSplit to specjalny system klimatyzacji, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć wiele jednostek wewnętrznych, przy czym każda z nich może mieć odmienne parametry pracy. Pozwala to na ustalenie odmiennych temperatur w wybranych pomieszczeniach. Zaletą Multi Split jest możliwość dowolnej rozbudowy systemu.

Split

Split to najpowszechniej spotykany rodzaj klimatyzacji. Ochładza powietrze przy wykorzystaniu czynnika chłodzącego płynącego rurami do jednostki wewnętrznej. Dużą zaletą jest cicha praca urządzenia, a co istotne – klimatyzatory tego typu są nieszkodliwe dla środowiska. Dzięki różnej mocy chłodzenia można wybrać optymalną do zapotrzebowania.

Klimatyzacje do pomieszczeń technicznych

Klimatyzacja do urządzeń technicznych musi uwzględniać szereg czynników, takich jak ciepło wydzielane przez pracujące maszyny i urządzenia czy też optymalny dla nich poziom wilgotności powietrza. Jest to tzw. „klimatyzacja precyzyjna”, mająca na celu stworzenie optymalnego środowiska pracy.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.